Saturday, June 25, 2011

Teksa ja tähekesed

Teksa ja tähekesed

Täiesti plaanivälisena laekus mulle 5 paari vanu teksaseid ja kuna eelmisel aastal oli maalt toodud ära ka kunagi Anttilast tellitud kangast tehtud linikud-kardinad (mis pesta ei kannatanud, sest värv tuli maha), siis tekkis mõte teha rag quilt tekk. Teksapükstest jätkus täpselt pealmise osa teksalappide jaoks:

Taskud said serva spetsiaalselt niipidi, et ei tekiks mingit kiusatust sinna sisse asju koguda, kui tekk voodil


Tagapool on teksamaterjaliks kole veneaegne teksa, mis oli ikka nii kõva ja jäik, et sellest midagi õmmelda ei kannatanud:


Iga lapp on kokku pandud tähekestega riidest ja teksasest, kõik (peale taskuga lappide) ka ristiga läbi tepitud. Lapid lõikusin algul 20x20 cm, peale ristidega läbiteppimist trimmisin 19x19 cm. Kokku õmmeldud õmblusvaruga ca 1,3 cm. Teki suuruseks peale kahte pesu jäi 152x202 cm. Enne kokkuõmblemist kaalusin lapid ära, kokku sai ca 2,8 kilo.
Tekki lõiguks ma tavaliste kääridega ilmselt Jõuludeni (kuigi mul on mitmeid ja üliteravaid kääre), seega võin soovitada spetsiaalseid Fiskars kääre, nendega oli töö lausa lust ja käärid igati oma hinda väärt. Väikese raku sain ikkagi, sest lõikusin 2,5 tundi jutti, aga rakk kasvas suureks tekki lõputult harjates -- peale esimest pesu sain pesumasina sodikopsiku täie sodi masinast ja kühvlitäie sodi rõdupõrandalt, peale teist pesu oli masinas pisut vähem sodi, aga harjates-kloppides tuli seda ikka jälle kühvlitäis välja (tõenäoliselt on ka kõikide naabrite rõdudel teksapuru, eile oli suht tuuline). Ja ilmselt tuleb sodi veelgi, mistõttu ei saa ma aru, kuidas neid tekke väikelastele kasutamiseks tehakse nagu välismaa foorumitest ja blogidest näha võib.
Iga uus tekk on õpetlik, sellest õppisin 2 asja:
1) ei tasu ette võtta lõikumise-harjamise tööd korteris, koristamist on sama kaua kui tekitegemist (seetõttu järgmise teki lõigun ja pesen ja harjan maal);
2) ei tasu seda tüüpi tekki teha endale, vaid ärakinkimiseks. Nii ma järgmise tekiga teengi.

No comments:

Post a Comment