Sunday, June 21, 2015

Naiselikult suvesse 2 ehk mustvalge maksikleit

Naiselikult saab suvesse minna ka pika mõnusa kleidiga. Eeldusel, et mõni suvepäev ikka veel tuleb:)

3 aastat tagasi tellisin Evansist kleidi, võrreldes hoolikalt mõõtude tabelit, aga kohale jõudes selgus, et kleit on märgatavalt suurem kui numbri järgi mõõdud peaks olema. Tagasisaatmisega ei viitsinud vaeva näha, postikulu oli ka suht karm, seega jäi kleit seisma.
Nüüd avastasin selle kleidi kapist ja et isiklikud mõõdud (õnneks) ei ole kohenenud ikka veel kleidi suuruseks, võtsin kätte ja tegin kleidi ümber.
Harutasin lahti kõik õmblused, v.a. kaelusekandi ja allääre ning võtsin ülemise otsa kohendamiseks abiks Ottobre 2/2007 T-särgi lõike (nr 3). Üheks põhjuseks, miks kleit hoolimata avarusest halvasti istus, oli kahtlemata see, et kõik paralleelsed detailid/õmblused olid vildakad ja ebavõrdse suurusega/pikkusega.


Õlaõmblusest võtsin sisse üle 2 cm, korrigeerisin pihaosa eest ja tagant võrdseks, lõikasin varrukaared võrdseks, varrukad lõikasin täiesti ümber T-särgi varrukate lõike järgi, kuna varrukate puhul oli ebavõrdsus detailide suuruses eriti märgatav.  Laiade vööpaelte asemel lisasin nendest lõigatud tükid varrukatele otsa.
Seelikuosa kohendasin ka normaalsesse mõõtu, rinna alla tegin nii piha- kui seelikuosas väikese krooke.

Kleit on natuke pikavõitu, aga kuna varrukad palistasin kodumasina kaksiknõelaga ja see on ikka pigem hädavariant kui korrektne töö, siis allääre palistuse jätsin originaali. Kui kunagi tekib kattemasina võimalus, lühendan kleiti mõned sentimeetrid ning palistan ka varrukad uuesti. Muud õmblused vuristasin lõbusalt overlokiga.

Harutasin kusjuures 2 pikka õhtut, õmblesin 2 lühikest tundi:)

Vaeva viitsisin näha pigem seetõttu, et kleidi materjal on hea -- tegemist on trikotaažviskoosiga, mis hoiab suhteliselt hästi vormi, ei kortsu ka eriti -- ja üks pikk ning efektse mustriga suvekleit võiks ju olla.  


2 comments: