Sunday, May 22, 2016

Auto istmekatted

Eluski poleks arvanud, et midagi sellist teha tuleb, aga elu ongi üllatusi täis:)
Näidiseks oli kulunud esiistme kate, millelt sain nii mõõdud kui ka kinnituskummide asukohad, samuti üks peatoe kate.
Materjaliks valisin keskmiseks detailiks pehme trikotaažkanga, millel on allpool kergelt karvane pind (sest kuskilt ei osanud isegi otsida seda venivat vahtkummilaadset materjali, millest algne istmekate tehtud oli), küljele ja taha on õmmeldud sünteetiline soonik. Peatugede esipool on samuti pehmest trikotaažist, tagapool soonikust.
Õmmelda ei olnud tegelikult eriti raske, isegi peatugede postide augud tegin kenasti kanditud, aga probleem ilmnes alläärde kummi õmmeldes. Et kodumasin keeldus siksakitamast kummi külge ja overloki kummitald oli samuti palju peenemale pesukummile mõeldud kui mul varutud oli, siis lähenesin loovalt ja õmblesin nöörkummi otse kanalisse. Kummi otsad õmblesin kinnitamiseks vilditükkide vahele. '


Tegemist on kaubikuga, millele istmekatteid originaalis pole kunagi olnudki saada, varemalt on läbi aetud enam-vähem sobivatega, millele siis vastavatesse kohtadesse augud lõigatud või kinnitused pandud.
Maal on aga auto kogu aeg kas tolmune või porine või oksi-okkaid täis, seega lõpuks on esiistmetel katted, mis sobivad ja pesemiseks kergelt ära käivad.

Pilt ka päikesepaistes, kus keskosa sinine nagu kõige õigem tundub:


Tagaistmel pole aga iialgi katet olnud, nüüd hakkan seda nuputama, sest kinnitada on eriti keeruline.
Mängimist oli nende katetega siiski üksjagu, seega on see üke töö Õmblemise aastaprojektist 2016.

1 comment:

  1. Väga head näevad välja :) Olen ka kunagi teinud. Laotasin ajalehed istmele ja joonistasin lõiked.

    ReplyDelete